راهنمای انتخاب چمدان

راهنمای انتخاب چمدان
همه ما با شنیدن نام سفر به یاد حمل کننده های با وفای لباس و وسایل شخصی مان افتاده و سریع به سراغ آنها رفته و جـویای احوالشـان می شویم تا مبادا گرد مـدتی انبارنشینی بر آنهـا نشسته یا آسیـبی دیده باشند و به ایـن ترتیب از همراهی ما در سفر محروم شوند
زیرا در صورت بروز چنین اتفاقی ناچاریم قید حمل آسان و امن وسایل سفر را زده یا برای خریــد یک نمونه جدید اقـدام کنیم. اینجـا است که اهمیت چمدان برایمـان مـشخص می شود
 این کالای مسافرتی در حدی برای ما ایرانی ها که گویا زیاد اهل سـفر گشت و گذار هسـتیم اهمیت دارد که جزو وسایل اصلی در خریدهای عروس به شمار می آید و معمولا عروس و داماد ها برای سفرهایی که در پیش دارند از مـیان نمونه و رنگ های گـوناگون چمـدان مدل هایی را انتخاب و باشـد که زندگــی خریداری می کنند پرسـفری داشته باشند.                                        
چمدانها اصولا در سه سایز بزرگ ، متوسط و کابین سایز تولید میشوند . طبق استاندارد شرکتهای هوایی مجموع سه ضلع چمدان نباید از 158 سانتیمتر بیشتر شود و برای چمدان داخل کابین سایز مجاز  115 سانتیمتر( جمع طول و عرض و ارتفاع ) است .
اصولا چمدان را بر اساس حجم و واحد لیتر تعریف میکنند و شما با توجه به حجم و جرم وسایلتون باید چمدان مناسب را انتخاب کنید .
مدت سفر هم در انتخاب سایز چمدان مهم است . اگر سفری طولانی مدتی دارید باید از چمدان سایز بزرگ استفاده نمایید و چنانچه سفر میان مدت یا کوتاه مدت چمدان با سایز کوچکتر  . به عنوان مثال شاید یک چمدان دستی کوچک برای یک سفر  آخر هفته کافی باشد و یا برای سفری یک هفته ای سایز متوسط یا سفری دوهفته ای سایز بزرگ مناسب باشد . البته همه اینها به میزان وسایل شما بستگی دارد .
خیلی از مسافران این پرسش را دارند که کدام نوع چمدان مناسب است ؟ پارچه ای یا سخت ؟
چنانچه در سفر لوازم شکستنی به همراه دارید حنما از چمدانهای سخت اکولاک استفاده نمایید . متاسفانه باوری که اغلب افراد دارند فکر میکنند چمدانهای سخت در پرتاپها و حمل بار هواپیما میشکنند . این در حالی است که چمدانهای سخت اکولاک از سه لایه پلیکربنات خالص بایر ساخته میشود که بسیار سبک و مقاوم است  و دارای ضمانت پنج ساله میباشد . همانطور که میدانید پلیکربنات از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک است و به گستردگی در قالب‌سازی و تغییرات حرارتی کاربرد دارد . این نوع پلاستیک‌ها در صنایع شیمیایی نوین بسیار پرکاربرد هستند. از این مواد به دلیل ضدخش و مقاوم بودن در تولید انواع روکش و قاب نیز استفاده می‌شود.
چمدانهای پارچه ای اکولاک نیز از بهترین الیاف ساخته میشود که هم سبکی بی نظیری دارند و هم از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار هستند .
همه چمدانهای اکـولاک دارای چهار چـرخ متحرک هستند . چمدانهای چهار چرخ حمل راحت و آسانی را به شما هدیه میدهند . چمدان 360 درجه بر روی زمین حرکت میکند و شما در حمل چمدان با بار دچار سختی نمی شوید.

راهنمای انتخاب چمدان