چمدان

چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم؟

چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم

چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم؟ اگر تجربه مسافرت با هواپیما را داشته اید حتما با روند تحویل چمدان ها قبل از سوار شدن به هواپیما آشنا هستید و میدانید که هر مسافری باید قبل از سفر چمدان های خود را به بخش پذیرش بار تحویل بدهد. در این رابطه شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که در صورت آسیب دیدن چمدان در فرودگاه یا گم شدنش  چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم. آسیب دیدن یا گم شدن چمدان در فرودگاه اتفاق ناخوشایندی است که ممکن است برای هر فردی قبل یا بعد از سفر پیش بیاید. تصور کنید در فرودگاه هستید و همه مسافران چمدان های خود را تحویل میگیرند اما خبری از چمدان شما نیست! در چنین شرایطی چه کاری باید انجام داد؟ اگر چمدان شما در هنگام پرواز جا مانده باشد یا آسیب دیده باشد برای دریافت خسارت چه مراحلی را باید طی کرد؟

مطمئنا آگاهی از نحوه دریافت خسارت بار آسیب دیده در هواپیما باعث می شود بتوانید با آسودگی خاطر بیشتری این مشکل را برطرف سازید. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چطور برای چمدان گمشده یا آسیب دیده مان غرامت بگیریم و در صورت گم شدن و یا آسیب دیدن چمدان چه باید کرد.

اگر نیاز به خرید چمدان مسافرتی دارید پیشنهاد می کنیم سری به محصولات سایت بزنید.

نحوه دریافت خسارت بار آسیب دیده در هواپیما

چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم

همه ما میدانیم که گم شدن یا آسیب دیدن چمدان در فرودگاه بدترین اتفاقی است که می تواند در طول سفر پیش بیاید. با این حال نمی توان آن را نادیده گرفت. ادعای غرامت چمدان گم شده یا آسیب دیده مراحل و شرایط خاصی دارد که باید رعایت شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کوله گم شده

بیشتر بخوانید: خرید ساک و چمدان مسافرتی

به جای صبر کردن سریع دست به کار شوید

بله درست شنیدید. بر خلاف گم شدن بسیاری از اشیا که می گویند صبر کنید تا پیدا شود برای چمدان گم شده در فرودگاه سریع دست به کار شدن بسیار مهم است. خیلی از مسافران به خانه می روند و بعد از کلی زانوی غم به بغل گرفتن به این فکر درباره دریافت خسارت بارهای گمشده در پرواز می افتند. با این حال کاری از پیش نمی برند. زیرا یکی از قوانین فرودگاه ها این است که در صورت گم شدن چمدان در فرودگاه مسافر باید حداکثر تا چند ساعت پس از گم شدن چمدانش گزارش آن را به مسئولین فرودگاه بدهد. بنابراین در صورت صبر کردن نمی توانید خسارت دریافت کنید.

پیگیری غرامت چمدان گم شده

پر کردن فرم اعلام مفقودی

چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم؟ زمانی که شما به مسئولین ایرلاین اعلام می کنید که چمدان گم شده در فرودگاه و نمی دانید باید چکار کنید از شما می خواهند فرم اعلام مفقودی را پر کنید. در این فرم باید جزئیات کامل در مورد چمدان خود را وارد نمایید. همچنین در صورت آسیب دیدگی چمدان باید نوع آسیب دیدگی و نحوه آسیب دیدن را بنویسید. البته در بعضی شرایط هم ممکن است نیازی به پر کردن فرم اعلام مفقودی نباشد و مشکل به راحتی برطرف شود.

در صورت گم شدن و یا آسیب دیدن چمدان چه باید کرد؟

در صورت گم شدن و یا آسیب دیدن چمدان چه باید کرد؟

متاسفانه در بعضی فرودگاه ها ماموران بخش تحویل بار بی احتیاطی نموده و چمدان ها را پرت می کنند که باعث آسیب دیدگی چمدان می شود. به ویژه اگر چمدان جنس مرغوبی نباشد به طرز فجیعی آسیب خواهد دید. در چنین شرایطی تنها کاری که فرودگاه می تواند انجام دهد پرداخت غرامت آسیب دیدن چمدان در فرودگاه است و شما ناچار خواهید بود بار دیگر هزینه نموده و چمدان دیگری خریداری کنید.

چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم؟ اگر چنین اتفاقی رخ داد باید قبل از ترک فرودگاه فهرستی از آسیب دیدگی چمدان خود تهیه نموده و به مسئولین فرودگاه گزارش دهید. در بعضی فرودگاه ها تا 7 روز پس از بروز چنین اتفاقی امکان اعلام آسیب دیدگی و دریافت غرامت وجود دارد اما ممکن است بسته به قوانین ایرلاین مورد نظر این مدت زمان کمتر یا بیشتر باشد. با این حال بهترین کار این است که همانند دریافت خسارت بارهای گمشده در پرواز در عرض کمتر از چند ساعت آسیب دیدگی نیز اعلام شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کوله پشتی

چمدان گم شده

چطور برای چمدان گمشده یا آسیب دیده مان غرامت بگیریم؟

قبل از هر چیزی در رابطه با اینکه چطور برای چمدان گمشده یا آسیب دیده مان غرامت بگیریم لازم است در نظر داشته باشیم که دریافت خسارت بارهای گمشده در پرواز یا خسارت ناشی از آسیب دیدگی به شیوه های مختلفی انجام می شود. به عنوان مثال در صورتی که مشخص شود چمدان شما در هنگام پرواز گم شده یا آسیب دیده بعضی ایرلاین ها خسارت را به صورت نقدی پرداخت می کنند. اما بعضی دیگر هم به جای پرداخت پول نقد تخفیف هایی را برای پروازهای بعدی مسافر در نظر میگیرند که ممکن است فایده ای هم برای مسافر نداشته باشد و مسافر دیگر قصد سفر نداشته باشد اما ناچار باشد این تخفیف را هم بپذیرد. البته این امکان هم وجود دارد که ایرلاینی از زیر بار پرداخت خسارت بخواهد شانه خالی کند و به بهانه اینکه این کار طول می کشد یا پرونده پیچیده است از پرداخت خسارت طفره برود. در این حالت باید به سراغ قوانین بیمه پرواز و مسافرت خود بروید و ببینید که آیا در رابطه با گم شدن چمدان در فرودگاه یا آسیب دیدنش مشمول دریافت خسارت از بیمه می باشید یا خیر.

چطور برای چمدان گمشده یا آسیب دیده مان غرامت بگیریم؟

نکات مهم در مورد پیدا کردن چمدان گم شده و دریافت غرامت

چمدان گم شده در فرودگاه ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد اما پیش از اینکه به فکر نحوه دریافت خسارت بار آسیب دیده در هواپیما باشیم لازم است قبل از رفتن به مسافرت چمدانی خریداری نماییم که شانس گم شدنش کم باشد. اما منظور چه نوع چمدانی است؟

همانطور که میدانید محبوب ترین رنگ برای چمدان مسافرتی، رنگ های مشکی، سرمه ای، سبز تیره یا قهوه ای تیره هستند. معمولا این چمدان ها تک رنگ می باشند و طرح یا الگوی آنها نیز تا حد امکان ساده است. به همین دلیل احتمال گم شدن آنها نسبت به چمدان هایی که رنگ خاص و منحصربفردی دارند خیلی بیشتر است. جالب است بدانید چمدان هایی که طرح خاصی دارند و رنگارنگ می باشند احتمال گم شدنشان خیلی کم است. پس اگر نگران گم شدن چمدان هایتان هستید و نمی دانید در صورت گم شدن و یا آسیب دیدن چمدان چه باید کرد متفاوت بودن را امتحان کنید. به سراغ چمدان های رنگارنگ بروید.

بیشتر بخوانید: بهترین چمدان برای مهاجرت

درخواست غرامت چمدان گم شده

تگ های سفر قبلی روی چمدان

یکی از اشتباهات رایجی که باعث گم شدن چمدان شما می شود جدا نکردن تگ های مربوط به پرواز قبلی است. ماموران معمولا از روی تگ ها ( کاغذهایی که دور چمدان پیچیده می شوند) متوحه می شوند که هر چمدان مربوط به چه پروازی است و اطلاعات آن را بررسی می کنند. زمانی که بیش از یک پرواز دارید و تگ سفر قبلی را جدا نمیکنید باعث می شود ماموران برای پیدا کردن اطلاعات پرواز و تحویل چمدان مشکل داشته باشند.

جلوگیری از گم شدن چمدان

چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم

اگر نمی دانید نحوه دریافت خسارت بار آسیب دیده در هواپیما چطور است اولین کاری که برای دریافت غرامت چمدان گم شده یا آسیب دیده باید انجام دهید مراجعه کردن به بخش اشیاء گمشده در فرودگاه است. در این بخش می توانید با دادن مشخصات چمدانتان به ماموران از آنها بخواهید چمدان شما را بیابند. آنها در بین چمدان های موجود در بخش اشیاء گمشده به دنبال چمدانی با مشخصات درخواستی شما خواهند گشت چنانچه چمدانی با آن مشخصات پیدا نشود از شما می خواهند تا فرم مفقودی را پر کنید. علاوه بر این بخش می توانید با پشتیبانی پرواز نیز در مورد اینکه چگونه برای چمدان گم شده یا آسیب دیده مان درخواست غرامت کنیم صحبت کنید. زیرا ممکن است چمدان در فرودگاه قبلی جا مانده باشد یا اشتباهی به فرودگاه دیگری فرستاده شده باشد. در این صورت باید صبر کنید تا با پرواز بعدی به فرودگاه فعلی برسد. البته در این حالت نیز می توانید برای غرامت چمدان گم شده یا آسیب دیده اقدام نمایید.

اکولاک ایران ارائه دهنده انواع ست چمدان مسافرتی و کوله پشتی اورجینال است که به راحتی می توانید در هر کجای کشور که هستید سفارش و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *