چمدان

ترفندهای بستن چمدان برای سفر

ممکن است در نگاه اول آموزش بستن چمدان امری بدیهی و پیش پا افتاده به نظر برسد اما لازم به ذکر است که توجه به این موضوع کاملاً مهم و حیاتی می باشد. چرا که کوچک ترین غفلت یا بی توجهی در بستن چمدانتان می‌تواند زیان های جبران ناپذیری برایتان به دنبال داشته باشد.

بدین منظور در این مقاله قصد داریم نکاتی کلیدی در زمینه ترفندهای بستن چمدان برای مسافرت را شرح دهیم. دانستن این نکات قطعاً برای شما مفید و کاربردی خواهد بود. بنابراین توصیه می‌کنیم تا پایان این مطلب همراهمان باشید.

نحوه بستن چمدان برای مسافرت

بخشی از لذت و آرامش سفر ناشی از عدم داشتن دردسرها و دغدغه های رایج جهت بار اضافه یا چمدان نامناسب (بیش از حد کوچک یا بزرگ) چیدمان منظم و قابل دسترس راحت و فوری وسایل و غیره است. بنابراین آشنایی با نحوه بستن چمدان برای مسافرت می‌تواند تأثیر قابل توجهی در خوشگذرانی شما داشته باشد.

بستن چمدان برای مهاجرت، داستانی جدا از بستن چمدان برای سفر است. در مهاجرت، شما نه تنها برای چند روز، بلکه برای ماه ها و شاید سال ها، از خانه و کاشانه خود دور می شوید.

به گونه ای که بدون هیچ گونه نگرانی و ناراحتی، تمام لباس و لوازم جانبی دلخواهتان را به همراه خود می‌برید. در واقع، چیدمان صحیح و اصولی ضمن اینکه قابلیت حمل تمام ملزومات احتیاجی شما را در چمدان امکان پذیر می‌کند، ایمنی آن را نیز افزایش خواهد داد. بدین منظور در ادامه تصمیم داریم ترفندهای بستن چمدان را شرح دهیم.

انتخاب چمدان متناسب و استاندارد

اولین و مهم ترین قدم در بستن چمدان، داشتن انتخابی مناسب، کاربردی و در عین حال جادار و دارای وزن سبک است. اگرچه چمدان های سبک باعث می‌شوند که وسایل سفر بیشتری را در آن ها جا دهید و در واقع، هنگام حمل کمتر اذیت می‌شود اما چمدان سبکی که مجهز به ساختار طبقه بندی شده و به عبارتی جای کافی برای نگهداری وسایلتان نداشته باشد چندان مفید و استاندارد نخواهد بود.

بنابراین، لازم است که قبل از سفر متناسب با شرایط، مدت، مسیر و نوع سفر و همینطور میزان ملزومات احتیاجی خود، یک چمدان از همه نظر مطلوب را انتخاب کنید. تنوع مدل، طرح، جنس و برند چمدان ها در بازار بسیار زیاد است؛ اما به طور کلی تمام چمدان های مسافرتی در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک طراحی می‌شوند که همین ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که مطابق با بازه سفر و مقدار وسایل مورد نیاز خود انتخابی بهینه و به صرفه داشته باشید. نکته دیگر قفل tsa چمدان است که قبل از آغاز سفر باید حتما از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

بر این اساس، اگر قصد سفری ۲ روزه دارید بهترین گزینه، چمدان های کوچک است اما اگر مسافرت شما یک هفته یا بیش از زمان طول می‌کشد باید بنا بر میزان لوازم خود از چمدان سایز بزرگ یا متوسط استفاده کنید. در نظر داشت باشید که ظرفیت استاندارد معمول چمدان های کوچک ۱۰ کیلو، چمدان های متوسط ۲۰ و بزرگ ۳۰ کیلوگرم است که شما باید وزن وسایل خود با در نظر گرفتن چمدان مدنظر قرار دهید در هنگام بررسی در فرودگاه دچار مشکل بار اضافه نشوید.

برای تهیه لیستی از وسایل ضروری، چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

از دیگر موارد بستن چمدان این است که قبل از جا دادن وسایل درون چمدان ابتدا با دقت لازم چک لیست سفر و  احتیاجات خود (بنا بر مدت زمان اقامت) اعم از لباس ها (گرم یا سرد متناسب با شرایط آب و هوایی مقصد)، لوازم بهداشتی، آرایشی، مدارک مهم و کیف گردنی برای نگه داری از آن ها، داروهای ضروری، کفش و لباس راحتی، تجهیزات دیجیتالی (دوربین، لب تاب، فلش و معمور و غیره در صورت نیاز) خود را فراهم کنید.

چک لیست سفر

چیدمان صحیح لباس ها و سایر لوازم

چیدمان لباس در چمدان

یکی از عواملی به طور شگفت انگیزی ممکن است تمام فضای چمدان را مسدود کند لباس زیاد یا طریقه چیدن لباس ها در چمدان است. اگر می‌خواهید سفری بهینه و رضایت مند داشته باشید باید ملزومات خود را به گونه ای انتخاب کنید که در حین کافی بودن، کم باشد. بدین صورت که جهت جلوگیری از بردن چندین رنگ و مدل لباس، دو الی سه دست لباس خنثی و نود را ببرید تا بتوانید به راحتی آن ها را با هم ست کنید.

از طرف دیگر هنگام بستن چمدان برای مسافرت، بهتر است تمام لباس ها را رول کنید فضای کمتری را بگیرند. برای اینکه تا حد امکان فضا را برای سایر لوازم باز کنید می‌توانید جهت محکم و فشرده تر کردن رول لباس از کش یا نوارهای پلاستیکی استفاده کنید. جواهرات و اکسسوری ها در کیفی کوچک قرار دهید، داروها و سایر لوازم ضروری را نیز در باکسی جداگانه جا دهید تا در صورت نیاز فوری، اذیت نشوید.

تقسیم کننده های چمدان

از دیگر مواردی که در نکات بستن چمدان قرار می‌گیرد کاربرد تقسیم کننده ها است که معمولاً در ابعاد و شکل های متنوعی طراحی می‌شود. بر این اساس اگر لوازم زیادی برای سفر خود احتیاج دارید جهت اینکه هنگام نیاز به راحتی قابل دسترسی باشند می‌توانید از تقسیم کننده های فضا استفاده کنید. طرح و مدل های مختلف آن علاوه بر زیبایی، دارای قابلیت های بی‌نظیر جهت ایمن و مرتب نگهداشتن لوازم نیز دارند.

برای مثال، یکی از رایج و کاربردی ترین مدل هایش که بهترین روش بستن چمدان است؛ مکعب های بسته بندی هستند که به راحتی تمام ملزومات شما اعم از لباس، لوازم بهداشتی، داروی و غیره را در چیدمانی منظم و عالی در خود جای می‌دهد.

تقسیم کننده چمدان

قرار دادن کفش ها در چمدان

اگر ناچار هستند که کفش های خود را درون چمدانتان قرار دهید این مزیت را دارند که محلی جهت حفظ و نگهداری جوراب‌ها، لباس زیر، خرده وسایل شکننده و حساس باشند.

به عبارت دیگر استفاده از کفش ها علاوه بر صرفه جویی در فضا، محلی مطمئن و استاندارد برای لوازم گمشدنی و کوچک نیز هستند. همچنین برای جدا کردن کفش ها از سایر ملزومات می‌توانید از کیسه های مخصوص پارچه ای استفاده کنید.

قرار دادن کفش ها در چمدان

برای مطالعه:

آموزش شستشوی چمدان مسافرتی

بررسی شرایط آب و هوایی مقصد

یکی دیگر از نکات بستن چمدان این است که قبل از جا دادن وسایل درون چمدان با دقت آب و هوا و موقعیت جغرافیایی مقصد خود را بررسی کنید تا بنا بر آن شرایط لباس و سایر لوازم را انتخاب نمایید. برای مثال اگر بر اساس خبرگزاری ها، آب و هوای آن در مدت اقامت شما بارانی است باید یکی دو ژاکت یا گرم کن با خود ببرید.

کیسه های پلاستیکی و لوازم شکستنی

حتماً چندین کیسه پلاستیکی برای بسته بندی و جداسازی لباس و کفشتان در صورت کثیف بودن به همراه داشته باشید. اگر در سفر خود لوازمی به همراه دارید که ممکن است با کوچک ترین ضربه شکسته شوند بهتر است آن ها در مرکز چمدان و لا به لای لباس های خود قرار دهید.

چیدمان سنگین به سبک

چیدمان سنگین به سبک در چمدان

از دیگر بهترین روش بستن چمدان این است که وسایل خود را از سنگین به سبک در چمدان قرار دهید. به این صورت که لوازم دارای وزن زیاد در پایین چمدان بچینید و به همین ترتیب تا سبک ترین که در بالای چمدان قرار می‌گیرد. معمولاً لباس ها را بالاتر می‌گذارند چرا که باعث کمتر چروک شدنشان می‌شود. همچنین می توانید در کنار چمدان از یک کوله پشتی نیز به همراه داشته باشید تا یکسری از لوازم ضروری خود را در آن قرار داده تا درصورت نیاز دسترسی به آن ها راحتتر باشد.

جمع بندی

خرید چمدان باکیفیت و صحیح بستن آن برای مسافرت تأثیر قابل توجهی در کیفیت و مطلوبیت سفرتان دارد. بنابراین بهتر است قبل از اقدام تمام نکات ذکر شده در مقاله حاضر به دقت مطالعه کنید. در ترفندهای بستن چمدان ضمن اینکه باعث می‌شود که سفری ایمن و رضایت بخش داشته باشید. زیان ها و دردسرهای احتمالی نیز جلوگیری می‌کند. برای تهیه چمدان و دیگر لوازم سفر نیز می توانید به سایت چمدان اکولاک مراجعه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *