چمدان

قفل TSA چمدان

قفل tsa چمدان

اگر به دنبال خرید چمدان شیک و در عین حال ایمن هستید قطعا نام قفل چمدان مسافرتی مدل TSA به گوشتان رسیده است. این روزها استفاده از این نوع چمدان برای مسافرت خارج از کشور بسیار ترند شده است. اما سوال اینجاست که قفل tsa چمدان چیست؟

در پاسخ به این سوال میبایست گفت قفل چمدان TSA مخفف جمله transprt security administration است که معادل فارسی آن اداره امنیت حمل و نقل است. از این رو می‌توان گفت که این نوع قفل مورد تایید تمام فرودگاه های جهان است.

علت استفاده از قفل های تی اس ای بازرسی راحت و در عین حال ضروری مامورین امنیت در گیت های بازرسی فرودگاه ها می باشد. پس خیلی بهتر است که پیش از خرید چمدان محصولی را تهیه کنید که دارای قفل TSA باشد.

در ادامه مطلب توضیحات دقیق تر و جامع تری درباره قفل های TSA ارائه خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

قفل چمدان TSA چیست؟

قفل tsa چمدان چیست

همانطور که در مقدمه به صورت کلی اشاره کردیم، قفل های تی اس ای از جمله قفل های تایید شده و معتبری هستند که کلیدهای اصلی جهانی آن ها تنها در اختیار مامورین امنیتی است. این نوع قفل اولین بار توسط گروهی تحت عنوان نگهبانی سفر تولید شد.

اگرچه هنگام بازرسی در گیت چمدان های کلیه مسافران از طریق دستگاه های مخصوصی بررسی می‌شود. اما باز شدن قفل های تی اس ای تنها توسط مامورین امنیتی انجام می‌گیرد آن هم در مواقعی که مورد مشکوکی احساس کنند.

نیروهای امنیتی تمام فرودگاه های جهان در صورت ایجاد شک یا مشاهده موردی خاص اجازه بررسی چمدان مربوطه را دارند. وجود قفل های TSA باعث می‌شود که دیگر نیازی به شکستن قفل چمدان نباشد.

بر این اساس بهتر است که قفل نصب شده بر روی چمدان از نوع تی اس ای باشد تا در صورت لزوم به راحتی باز شوند. قفل های تی اس اس دارای یک علامت قرمز رنگ هستند که در واقع به عنوان لوگوی TSA شناخته می‌شود به عبارتی نشان دهنده این است که قابلیت باز شدن توسط کلید اصلی (در دسترس مامورین امنیتی) را دارد.

در واقع، بر روی بدنه قفل تی اس ای علاوه بر سه رقم کد رمزی، محلی یا جاکلیدی تعبیه شده است که در صورت لزوم با کلید اصلی در اختیار بازرسان فرودگاه باز می‌شود. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که قفل های سرزیپ معمولی چمدان در هر حالتی هنگام باز شدن دچار صدمه می‌شوند.

برای مطالعه: آموزش شستشوی چمدان مسافرتی

قفل TSA در کشورهای مختلف

قفل TSA چمدان مسافرتی

امروزه کشورهای زیادی (کره جنوبی، نیوزلند، آلمان، بلژیک، هلند، کانادا، فنلاند، نروژ و ….) از قفل TSA استفاده می‌کنند اما آمریکا نخستین کشوری بود که قفل تی اس ای را در فرودگاه های خود رایج کرد. کاربرد این قفل تا حدود زیادی امنیت سفر افراد را تأمین می‌کند. فارغ از این، زیان های احتمالی ناشی شک های بیهوده نیز جلوگیری می‌کند.

کاربرد قفل TSA در چمدان ها چیست؟

اگرچه امروزه به صورت خودکار در اغلب چمدان ها قفل تی اس ای تعبیه شده است. اما از آنجا که کاربرد این قفل تأثیر قابل توجهی در افزایش قیمت چمدان دارد. چمدان های دارای طراحی معمولی هم وجود که در صورت نیاز می‌توانید به راحتی قفل تی اس ای را بر روی آن نصب کنید.

توجه داشته باشید که TSA کاملاً تایید شده است از این رو کسی حق کپی آن را ندارد بنابراین اگر هنگام خرید بر روی بدنه چمدان خود قفلی با ساختار لوزی مانند و رنگ قرمز مشاهده کردید بدین معنا است که آن چمدان به قفل TSA مجهز است و دیگر به نصب مجدد نیازی ندارید.

کاربرد قفل TSA در چمدان ها

مزیت استفاده از قفل TSAچیست؟

چمدان هایی که دارای قفل TSA هستند مزایای زیادی دارند به همین دلیل از محبوبیت زیادی در بین افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند برخوردار می باشند.اما مهمترین مزایای قفل tsa چمدان چیست؟  در ادامه به برخی از مهمترین مزایای استفاده از قفل چمدان tsa اشاره شده است:

تعبیه یا کاربرد این نوع قفل در وهله اول به نفع خود مسافران است چرا که اگر چمدان هنگام بازرسی جا بماند یا بنا به هر دلیل دچار مشکلی شود وجود این قفل می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. در صورتی که از قفل تی اس ای استفاده می‌کنید جهت آسیب وارد نشدن به چمدانتان و همینطور راحت باز شدن آن می تواند از رمزگذاری قفل معمولی سرزیپ خودداری کنید.

بازرسی آسان و سریع با قفل چمدان tsa

یکی دیگر از مزایای استفاده از قفل چمدان tsa کاهش تاخیر در فرودگاه می باشد. وجود این نوع قفل روی چمدان باعث می شود روند بازرسی چمدان سریع تر پیش برود در نتیجه از تاخیرها یا مشکلات احتمالی که ممکن است توسط ماموران امنیتی در فرودگاه پیش بیاید پیشگیری می شود. زیرا همانطور که میدانید هنگام سفرهای هوایی پروتکل هایی باید رعایت شود که یکی از آنها بازرسی چمدان می باشد. در صورتی که ماموران به موردی مشکوک شوند و بخواهند چمدان را بررسی کنند یا پس از بازرسی بخواهند مجددا بخواهند قفل چمدان مسافرتی باز شوند باز كردن قفل چمدان tsa نسبت به سایر چمدان ها راحت تر و سریع تر خواهد بود.

شیک و لاکچری

چمدان هایی که دارای قفل TSA هستند به عنوان چمدان های مسافرتی شیک و لاکچری محسوب می شوند. در شیک بودن چمدان های TSA یک سر و گردن از بقیه چمدان ها بالاتر است. این باعث می شود چمدان شما در سفر نسبت به سایر چمدان ها خاص و منحصربفرد به نظر برسد. طراحی فوق العاده قفل tsa چمدان و آرم قرمز رنگ آن از مهمترین مزایای این مدل چمدان می باشد. البته یادتان نرود که این چمدان فقط لوکس نیست بلکه ایمنی بالایی هم دارد.

ایمنی قفل چمدان مسافرتی TSA

اصلی ترین و مهمترین مزیت قفل tsa چمدان ایمنی بالای آن می باشد. گرچه برخی افراد زمانی که صحبت از وجود کلید جهانی قفل TSA به میان می آید تصور می کنند که این به معنای ایمن نبودن این نوع چمدان است و آن را در معرض سرقت قرار می دهد. اما خوب است بدانید که قفل tsa چمدان را نمی توان با کلیدهای معمولی یا یک الگوی ساده باز کرد. چمدان TSA اصل دارای کلید مخصوصی است که تنها توسط ماموران TSA و تنها در شرایطی که به محتویات داخل چمدان شما مشکوک شوند در فرودگاه باز خواهد شد. در غیر این صورت افراد عادی نمی توانند قفل چمدان مسافرتی شما را باز کنند.

کیفیت ساخت

در کنار سهولت باز كردن قفل چمدان tsa از جنس مرغوب و با کیفیتی نیز ساخته شده اند. همچنین دارای پوشش محافظی هستند که از خراشیدگی آن جلوگیری می کند.

انواع قفل TSA

قفل های در مدل ها و انواع مختلفی طراحی می‌شوند که بنابر نیاز و شرایط و موقعیت خود می توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید برخی از مهم ترین و پرکاربردترین آن ها عبارت اند از موارد زیر:

قفل کابلی TSA

این مدل قفل همانطور که از اسمش پیدا است ساختاری کابلی دارد که در نهایت به یک قفل منجر می‌شود و لازم است که برای آن یک رمز سه رقمی نیز در نظر بگیرید که فقط خودتان آن را بدانید. به لحاظ ایمنی کاملاً مقاوم هستند چرا که ساختاری از جنس فولاد محکم و نشکن دارند.

قفل کابلی TSA

قفل کلیدی TSA

این نوع قفل دارای دو کلید دارای ظاهر مشابه اما در واقع متفاوت طراحی شده است. نحوه عملکرد آن نیز بدین صورت است که شما قفل را با کلید مربوطه قفل می‌کنید اما هنگام باز شدن باید کلید دیگر را مورد استفاده قرار دهید. مزیت بهره بردن از این نوع قفل صرفاً جهت تأمین امنیت بیشتر چمدان است.

قفل کلیدی TSA

قفل کارتی TSA

این مدل قفل نیز نیازمند استفاده کارت مربوطه است به این صورت که محل قفل در قالب کارت طراحی شده است از این رو در صورت استفاده از این مدل قفل تی اس ای باید در مراقبت از کارت بسیار حساس و دقیق باشید. چرا که باز شدن چمدان منوط به وجود کارت است.

قفل ترکیبی TSA

این نوع قفل تی اس ای علاوه بر رمز دارای یک جاکلیدی است که همانطور که قبلاً ذکر کردیم کلید این محل در دست مامورین امنیتی فرودگاه برای مواقع اضطراری (بررسی و چک کردن ملزومات چمدان) است. در نظر داشته باشید که بهره بردن از قفل های تی اس ای در وهله اول به سود خودتان است چرا که بنا مدت و مسیر سفر شما تا رسیدن به مقصد، امنیت و سلامت چمدانتان را تأمین و تضمین می‌کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید چمدان مسافرتی

نحوه بازنشانی و تغییر رمز قفل های TSA

بازیابی رمز قفل چمدان tsa

چمدان هایی که دارای قفل های رمزی معمولی هستند را می توان رمزشان را تغییر داد. اما لازم است بدانید که رمز چمدان های TSA به سادگی قابل تغییر نیست و در صورتی که رمز آن را فراموش کرده باشید باید آن را به نزدیک ترین نمایندگی فروش چمدان ببرید. در مقاله نحوه تغییر رمز چمدان به طور کامل به بررسی این مورد پرداخته شده است.

اگر به نمایندگی فروش چمدان مسافرتی TSA دسترسی ندارید نگران نباشید. گرچه نحوه باز كردن قفل چمدان tsa با چمدان های معمولی متفاوت است اما روش های زیادی وجود دارد که در صورت فراموش كردن رمز قفل چمدان tsa می توان از آنها استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه چگونه قفل چمدان را باز کنیم مراجعه کنید.

جمع بندی

توضیحاتی که در این مقاله ارائه شد جهت شناخت و آگاهی از اهمیت قفل های TSA،‌ نحوه کاربرد و مزایایشان بود. بنابراین در نظر داشتن نکات فوق می‌تواند انتخابی شایسته و بهینه را برای شما به همراه داشته باشید که در نتیجه سفری ایمن را برایتان رقم بزند. برای خرید چمدان هایی با قفل tsa و همینطور انواع کوله پشتی و کیف گردنی مسافرتی می توانید به سایت echolac مراجعه کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *