چمدان

چمدان کابین سایز چیست؟

چمدان کابین سایز چیست

شناخت از میزان بار استاندارد و اندازه چمدان کابین سایز داخل هواپیما به دلیل جلوگیری از بروز هر نوع مشکل در طول پرواز یا بعد از رسیدن به مقصد ضروری است. همچنین مورد توجه قرار دادن قوانین حمل بار مجاز در کابین های هواپیما از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به سوالاتی همچون چه سایز چمدان داخل هواپیما قرار می گیرد؟ ، چمدان کابین سایز چیست؟ و کیف کابین سایز چیست؟ پاسخ می دهیم.

چمدان کابین سایز چه نوع چمدانی است؟

چمدان‌های داخل هواپیما، که به آنها همچنین “چمدان همراه”، “چمدان دستی” یا “چمدان کری آن” نیز گفته می‌شود، اغلب به عنوان یکی از قوانین ایمنی در پروازها استفاده می‌شوند. این چمدان‌ها در صورت بروز وضعیت اضطراری، مانند خروج اضطراری از هواپیما، برای مسافران فراهم می‌آیند تا بتوانند مواد ضروری و اساسی خود را در آنها قرار داده و با خود به صورت ایمن خارج کنند.

کیف کابین سایز چیست؟

در پاسخ به سوال کیف کابین سایز چیست؟  باید گفت به نوعی از چمدان که اندازه آن با بخش کابین بار مسافران در هواپیما متناسب است. همانطور که احتمالا دیده اید، قسمت  مورد نظر برای قرار دادن وسایل همراه مسافران در هواپیما، از نظر مکان محدودیت دارد. به همین دلیل باید به خرید چمدانی بپردازید که طوری ساخته  شده باشد که در این فضا جا شود.

مشخصات و قوانین مربوط به چمدان‌های داخل هواپیما ممکن است با توجه به هر شرکت هواپیمایی و نوع هواپیما متفاوت باشد، اما در اکثر موارد، محدودیت‌هایی وجود دارد که مسافران باید رعایت کنند. برخی از محدودیت‌های معمول نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی راهنمای خرید چمدان مسافرتی مراجعه کنید.

چه سایز چمدان داخل هواپیما قرار می گیرد؟

اندازه چمدان کابین سایز ( carry-on luggage)  معمولاً بر اساس ابعاد آن تعیین می‌شود. هر چند که این ابعاد می‌تواند بین شرکت‌های هواپیمایی مختلف متفاوت باشد. در ادامه برخی از سایزهای معمول چمدان کابین را بر اساس ابعاد خطوط هوایی معروف آورده‌ام:

  • خطوط هوایی آمریکایی: بسیاری از خطوط هوایی آمریکایی اجازه می‌دهند تا چمدان کابین شما ابعاد حداکثر حدود 22 × 14 × 9 اینچ (56 × 36 × 23 سانتی‌متر) را داشته باشد.
  • خطوط هوایی اروپایی: برخی از خطوط هوایی اروپایی اجازه می‌دهند تا چمدان کابین شما ابعاد حداکثر حدود 21.6 × 15.7 × 7.8 اینچ (55 × 40 × 20 سانتی‌متر) را داشته باشد.
  • خطوط هوایی آسیایی: برخی از خطوط هوایی آسیایی ممکن است اجازه دهند چمدان کابین شما ابعاد حداکثر حدود 21.6 × 15.7 × 7.8 اینچ (55 × 40 × 20 سانتی‌متر) یا حتی کمی بزرگ‌تر را داشته باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که این سایزها ممکن است توسط هر خط هوایی تغییر کند و قوانین هر خطوط هوایی برای اندازه چمدان‌های کابین سایز ممکن است متفاوت باشد. همیشه بهتر است با خطوط هوایی مورد نظر خود تماس بگیرید یا وبسایت آن‌ها را بررسی کنید تا اطلاعات دقیق و آخرین قوانین مربوط به سایز چمدان کابین را بدست آورید.

چمدان کابین سایز چیست

محدودیت های چمدان های کابین سایز

اندازه و ابعاد

چه سایز چمدان داخل هواپیما جای می گیرد؟ چمدان داخل هواپیما باید اندازه و ابعاد مشخصی داشته باشد تا بتواند در محل مخصوص آن در هواپیما جا شود. اندازه معمولی چمدان‌های دستی در هواپیما حدوداً 55 سانتیمتر در طول، 40 سانتیمتر در عرض و 20 سانتیمتر در عمق است.

اندازه چمدان های کابین سایز

وزن

در قسمت های قبل بیشتر درباره چمدان کابین سایز چیست؟ صحبت کردیم ولی هر شرکت هواپیمایی ممکن است وزن حداکثری برای چمدان دستی را مشخص کند. معمولاً این وزن حدوداً بین 7 تا 10 کیلوگرم است.

وزن چمدان های کابین سایز

تعداد

معمولاً هر مسافر مجاز به حمل یک چمدان دستی است. برخی از شرکت‌های هواپیمایی نیز به مسافران اجازه می‌دهند یک کیسه یا کیف کوچک دیگر نیز همراه داشته باشند. همانطور که گفتیم تعداد چمدان داخل هواپیما هم دارای محدودیت می باشد پس بهتر است، بستن چمدان کری آن را به حداقل برسانید.

تعداد چمدان های کابین سایز

محتویات

در چمدان دستی، باید موادی که ممکن است در هواپیما یا برای مسافران مشکل ایجاد کنند، مانند مایعات بیش از حد مجاز، اشیاء تیز و خطرناک و مواد قابل اشتعال، قرار نگیرند. شما می توانید برای به حداقل رساندن اندازه چمدان کری آن به صفحه ی چطور وسایل سفر را در یک چمدان کوچک جا دهیم؟ مراجعه کنید.

توصیه می‌شود قبل از سفر، قوانین و مقررات هواپیمایی مورد نظر خود را بررسی کنید و از محدودیت‌ها و الزامات مربوط به چمدان داخل هواپیما آگاه شوید. بنابراین، چمدان کابین سایز یا چمدان داخل هواپیما به چمدانی اطلاق می‌شود که مسافران در هنگام سفر با هواپیما می‌توانند آن را به عنوان چمدان دستی خود با خود ببرند.

شما می توانید چمدان مسافرتی مدنظر با ایمنی قفل tsa، کوله پشتی و کیف گردنی مورد نیاز خود را از سایت ما(نمایندگی چمدان اکولاک در تهران) خریداری نمایید.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *