چمدان

تغییر رمز قفل چمدان چگونه است؟

تغییر رمز قفل چمدان

اگر دوست دارید زیاد سفر کنید، مخصوصا سفر هوایی، احتمالا با قفل های TSA آشنا شده اید و با آن کار کرده اید. به نظر شما چرا امروزه از این نوع قفل روی چمدان ها زیاد استفاده می شود؟ چگونه از این قفل استفاده کنیم و از محتویات داخل چمدان ها و کیف های مسافرتی با آن محافظت کنیم؟ مزایای اصلی این قفل ها چیست؟

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا درباره چیستی قفل tsa چمدان، مزایای آن و نحوه تغییر رمز قفل چمدان مسافرتی و استفاده از آن صحبت کنیم.

تغییر رمز فراموش شده چمدان

قبل از آموزش درباره تغییر رمز قفل چمدان زمانی که رمز را فراموش کرده ایم، درباره انواع قفل ها توضیح مختصری می دهیم. چمدان ها دارای دو شکل مجزای قفل هستند. قفل معمولی (سه رمز) و قفل tsa. در چمدان های با قفل tsa، اگر رمز را فراموش کردید یا پروسه تغییر رمز را اشتباه انجام دادید، به هیچ عنوان نمی توانید این قفل ها را باز کنید. برای باز کردن این قفلها بهتر است به اولین فروشگاه چمدان مراجعه کنید تا آن ها بتوانند قفل را برایتان باز نمایند.

اگر در منزل یا سفر می باشید، بهتر است به طور اتفاقی رمزها را با قانون احتمالات از 000 تا 999 امتحان کنید تا به رمز مورد نظر برسید که عملاً این کار زمان بر و پر استرس می باشد. در چمدان هایی که دارای قفل معمولی می باشند روش زیر به احتمال 90 درصد می تواند به شما کمک کند تا قفل را باز نمایید و سپس می توانید تغییر رمز چمدان را انجام دهید.

اگر قفل چمدان با روش زیر باز نشد، بهتر است اعداد را جداگانه از 000 تا 999 امتحان کنید یا می توانید از اعدادی که فکر می کنید به رمز قفل نزدیک می باشند، استفاده کنید. مثلا 000 بوده می توانید نزدیک به آن را امتحان نمایید مانند 001،009،100،900،010 و غیره. اما اگر همه این روش ها را امتحان نکردید، توصیه می کنیم روش ما را انجام دهید. اگر قفل چمدانتان این شرایط را دارا باشد به احتمال 90 درصد می توانید قفل را باز نمایید.

مزایای استفاده از قفل TSA چیست؟

باز کردن قفل فراموش شده و نحوه تغییر رمز قفل چمدان

  برای باز کردن قفل فراموش شده چمدان هارد کیس یا تغییر رمز قفل چمدان مراحل زیر را انجام دهید:

چمدان را به حالت افقی روبروی خود قرار دهید. شیارهایی در پشت قفل وجود دارند، وقتی عددها می چرخند شیارها قابل مشاهده هستند. باید هر سه شیار در یک راستا و به یک شکل قرار بگیرند. هنگامی که می خواهید این کار را انجام دهید مهم نیست قفل چه عددی را نشان می دهد، فقط به شیارها توجه کنید. بعد از رسیدن به این شیارها و قرار دادن آن ها در یک راستا و یک شکل، کارهای زیر را انجام دهید.

برای امنیت بیشتر، رمز قفل چمدان ها را اتفاقی انتخاب می کنند تا هر کسی بلد نباشد آن ها را باز کند و به صورت اتفاقی این شیارها را قرار می دهند. وقتی به شیارها رسیدید عددها را یکی یکی جلو ببرید و هر سه را روی یک عدد قرار دهید سپس امتحان کنید که قفل باز می شود یا خیر. در صورت باز نشدن قفل اعداد بعدی را امتحان نمایید تا زمانی این کار را انجام دهید که به رمز مورد نظر رسیده و قفل چمدان را باز نمایید.

نحوه تغییر رمز قفل چمدان

امنیت بار یکی از مهمترین موارد در سفر محسوب می شود. یک مسافرت خوب و لذت بخش اغلب زمانی به سفری تلخ و کسل کننده تبدیل می شود که تمام یا بخشی از سفر گم یا دزدیده شود. اما با کمی دقت و چند ترفند می توانید از بسیاری از مشکلاتی که برای اموال و دارایی هایتان پیش می آید جلوگیری کنید. به عنوان مثال، می توانید یاد بگیرید که چگونه رمز قفل چمدان خود را تغییر دهید تا امنیت وسایل داخل چمدان خود را افزایش دهید. قفل های کوچک صندوق عقب اگرچه کوچک و ظریف هستند اما می توانند امنیت کالا را تا حد قابل قبولی افزایش دهند. یک قفل سرزیپ برخلاف ظاهر کوچک و شکننده اش نقش مهمی در حفظ امنیت چمدان دارد. قفل هایی که برای امنیت چمدان ها به کار می روند، از نظر کیفیت و ماندگاری متفاوت هستند، اما از نظر کاربرد، نحوه رمز گذاری و نحوه تغییر رمز قفل چمدان به هم شباهت دارند. با توجه به اهمیت زیپ چمدان در سفر، می خواهیم نحوه تغییر رمز قفل چمدان را به شما آموزش دهیم.

آموزش تغییر رمز قفل چمدان

همانطور که قبلاً گفتیم، یکی از راه های افزایش امنیت بار در سفر، استفاده از قفل زیپ برای چمدان هایتان است. زیپ قفل دارای کدهای مختلفی است که هر فرد یک عدد برای آن انتخاب می کند. در ادامه نحوه تنظیم رمز قفل سخت افزاری و تغییر رمز قفل چمدان بدون کمک دیگران را به شما توضیح خواهیم داد.

راهنمای امنیت در خرید چمدان

رمز عبور پیش فرض قفل سرزیپ را پیدا کنید

قفل های ترکیبی در ابتدا دارای یک رمز عبور پیش فرض هستند که معمولاً به صورت چهار صفر تعریف می شود. اما در برخی موارد این رمز عبور تغییر می کند. به همین دلیل است که ابتدا باید رمز عبور را بدانید.

تغییر دادن رمز قفل به چهار صفر

برای تغییر رمز قفل باید رمز را چهار صفر قرار دهید. به این ترتیب قفل سرزیپ باز می شود.

دکمه کوچک روی قفل را فشار دهید

در این مرحله پس از تنظیم رمز عبور چهار صفر. شما باید روی یک دکمه کوچک کلیک کنید تا خاموش شود.دکمه دارای عملکرد باز کردن قفل است. برای باز کردن می توانید یک رمز عبور جدید وارد کنید. می توانید از خودکار یا مداد استفاده کنید و دکمه رها کردن را فشار دهید. دکمه را باید فشار داد تا در جای خود ثابت بماند و نیفتد.

یک رمز عبور جدید برای سرزیپ چمدان انتخاب کنید

در مرحله چهارم نحوه تغییر رمز قفل چمدان، نوبت به انتخاب رمز می رسد. رمز عبور خود را با دقت انتخاب کنید. وقتی دکمه رها کردن را فشار دادید، کد روی قفل را با دقت وارد کنید.

کشیدن یا فشردن شاسی قفل

در این بخش باید بدنه را در امتداد مکانیسم قفل فشار داده یا بکشید. در این مرحله، دکمه قفل کوچک بلافاصله رها شده و ظاهر می شود. این دکمه را به حالت اولیه باز می گرداند. در حال حاضر رمز قفل چمدان شما تغییر کرده است. برای اطمینان از درست بودن مرحله قفل، با یک رمز عبور جدید قفل و باز کنید. اگر مراحل تغییر رمز عبور به درستی انجام شود، قفل به راحتی باز و بسته می شود. در غیر این صورت باید مراحل تغییر رمز قفل را از ابتدا تکرار کنید. بهتر است قفل سرزیپ را چندین بار با رمز عبور جدید فعال و غیرفعال کنید. این از مشکل باز نشدن قفل در سفر جلوگیری می کند.

قفل TSA چیست و چگونه رمز چمدان را تغییر دهیم؟

در ادامه مبحث تغییر رمز قفل چمدان می خواهیم نحوه تغییر رمز چمدان با قفلهای TSA  را آموزش دهیم.  پنل قفل tsa چمدان به 6 قسمت تقسیم می گردد که عبارتند از:

  • جایگاه قرار گرفتن سرزیپ ها
  • دکمه مربع شکل برای باز و بسته کردن قفل
  • محل قرار گیری قفل TSA روی شاسی
  • غلطک های رمز گذاری با اعداد 0 تا 9
  • شاسی کوچکتر برای تغییر رمز چمدان
  • لگوی قرمز رنگ، لوزی شکل TSA

نحوه تغییر رمز قفل چمدان

لازم به ذکر است که بهترین چمدان برای سفرهای خارجی دارای قفل های TSA می باشند که این قفل ها حاوی کلیدهای بین المللی فرودگاهی می باشند که هواپیماییها در مبدا برای افراد قفل کرده و در مقصد برای مسافران باز می کنند. بیشترین کاربرد قفل قرمز رنگ  TSA با نماد لوزی شکل در فرودگاه های آمریکا و کانادا می باشد تا در صورت شک کردن پلیس فدرال به چمدان، مجبور به شکستن قفل آن برای بازرسی نشود و از قفل TSA استفاده نماید.

این چمدان ها دارای یک قفل و رمز می باشند. اگر در شرایطی هستید که نمی خواهید از قفل tsa استفاده کنید و نیاز دارید از قفل رمزدار استفاده نمائید. ما در این جا نحوه آموزش تغییر رمز قفل چمدان را بیان می کنیم تا در مسافرت آرامش خاطر بیشتری داشته باشید. این نکته را ابتدا بیان می کنیم که نمی شود رمز قفل های tsa را باز کرد؛ بنابراین در انجام عملیات تعویض رمز دقت کافی را لحاظ فرمائید.

آموزش تغییر رمز قفل چمدان

در صورت فراموشی رمز یا اشتباه وارد کردن رمز و قفل شدن چمدان بهتر است به یکی از فروشگاه هایی که چمدان می فروشند، مراجعه نمایید و از آن ها برای باز کردن قفل کمک بگیرید. اگر رمز پیشفرض سه صفر باشد با فشار دادن شاسی رمز باز خواهد شد. در ادامه آموزش تعویض رمز قفل چمدان را بیان می کنیم.

ابتدا شاسی را به سمت داخل فشار دهید، شاسی داخل قفل قرار می گیرد و نشان دهنده این است که می توان رمز قفل را تغییر داد. سپس رمز اعداد مورد نظر را قرار داده و شاسی باز و بسته شدن چمدان را فشار دهید. با این کار شاسی بالا می آید و رمز چمدان تغییر کرده است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه چگونه قفل چمدان را باز کنیم مراجعه کنید.

سخن نهایی

یکی از نکات مهم سفر خوب و دلپذیر، ایمنی و امنیت چمدان در طول سفر است. یکی از راه های افزایش امنیت وسایلتان، تغییر رمز قفل چمدان است. برای این کار باید مراحل تغییر رمز عبور را به درستی و پشت سر انجام دهید. پس از آموزش تغییر رمز قفل چمدان و انجام این کار، قفل را چندین بار باز و بسته کنید تا از مشکلات بعدی در سفر در امان بمانید.

برای خرید آنلاین چمدان مسافرتی و کوله پشتی اورجینال از اکولاک وارد لینک شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *